Tusz do znakowania mięsa 1L

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Coloris
  • Waga: 1.22 kg
  • Dostępność: Towar na zamówienie  (0 szt.)
    Czas realizacji: maksymalnie 4 tygodnie
  • szt.
  • 284,00 zł
  • Szybkie płatności Blik.

Tusz do znakowania mięsa 1L

Tusz do znakowania mięsa opracowany został zgodnie z aktualnymi zaleceniami Unii Europejskiej, które dopuszczają stosowanie go w rzeźniach.

Właściwości

Wszystkie barwniki znajdujące się w składzie tuszu zostały wymienione w 94/36/EG Art.2, Sekcja(8) oraz w EINECS i zatwierdzone do stosowania na artykułach spożywczych.

Zastosowanie

Intensywna kolorystyka tuszu generuje trwałe i wyraźne odbicia, a krótki czas schnięcia umożliwia płukanie mięsa pod ciśnieniem bezpośrednio po oznakowaniu bez rozmazywania się tuszu.

Prawidłowe użytkowanie

Przed rozpoczęciem pracy należy nasączyć poduszkę. W tym celu nakładamy równomiernie odpowiednią ilość tuszu  i rozprowadzamy ją po powierzchni. Po wchłonięciu tuszu poduszka gotowa jest do użycia.

Po zakończeniu stemplowania należy wyciągnąć poduszkę z automatu i zamknąć pokrywkę odcinając dopływ powietrza. W przypadku wyschnięcia tuszu na powierzchni poduszki należy użyć nowej. 

Czas schnięcia

∼ 1min (ciepłe mięso)

Lepkość

Niska lepkość, ∼ 12s (wg 4 mm kubka Forda)

Rodzaj płytki tekstowej

Odpowiedni dla płytek wykonanych z gumy do grawerowania laserem marki Readyforlaser w wersji Eco Line, Bezzapachowej, Standard 50W i 100W oraz stempli metalowych.

Zalecany nośnik tuszu

Poduszka specjalna do automatu samotuszującego COLOP lub poduszka serii Micro blanco, Macro blanco, Mark II oraz R95 i R125 do stempli ręcznych.

Rozcieńczalnik

Rozcieńczalnik 460 Coloris

 

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt pod adresem mailowym: pieczatki@uvopex.pl