Tusz do metalu, tworzyw 8080P i 8081P 50 g

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Coloris
  • Waga: 0.06 kg
  • Dostępność: Jest  (50 szt.)
  • szt.
  • 59,00 zł
  • Szybkie płatności Blik.

Tusz do metalu, tworzyw 8080P i 8081P 50 g

8080 P opracowany z myślą o poduszkach Mark II. Odporny na czynniki atmosferyczne, dający intensywne i trwałe odbicie. 8081 P jest szybciej schnącą wersją 8080 P, co wcale nie ogranicza ani nie wpływa na dobre właściwości tuszu po zaaplikowaniu do poduszki Mark II.

Właściwości

Pigmentowy tusz zapewnia dobre zdolności kryjące i minimum wytrącania się osadu, dzięki czemu jest dobrym rozwiązaniem przy znakowaniu ciemnych podłoży. Tusz na bazie alkoholu.

Zastosowanie

Polecany do znakowania malowanych i niemalowanych metali, gumy, drewna, PVC, różnych tworzyw  oraz włókien naturalnych jak np. len i bawełna jak również syntetycznych  tj. poliester, sztuczny jedwab, płótno, elastan i poliakryl.  Ze względu na różnorodne właściwości materiałów oraz różną ich jakość zalecane jest wykonanie testów przed przystąpieniem do pracy.

Tusz 8080 P przystosowany jest także do stosowania na skórze ludzkiej.

8081 P świetnie się sprawdzi również przy znakowaniu filcu.

Prawidłowe użytkowanie

Przed rozpoczęciem pracy należy nasączyć poduszkę. W tym celu nakładamy równomiernie odpowiednią ilość tuszu i rozprowadzamy ją po powierzchni. Po wchłonięciu tuszu poduszka gotowa jest do użycia.

Po zakończeniu stemplowania należy wyciągnąć poduszkę z automatu i zamknąć pokrywkę odcinając dopływ powietrza. W przypadku wyschnięcia tuszu na powierzchni poduszki należy użyć nowej. 

Czas schnięcia

∼ 6-7min (metal) dot. 8080 P

∼ 1-2min (metal) dot. 8081 P

Lepkość

Niska lepkość, ∼ 13-20s (wg 4 mm kubka Forda)

Rodzaj płytki tekstowej

Odpowiedni dla płytek wykonanych z gumy do grawerowania laserem marki Readyforlaser w wersji Eco Line, Bezzapachowej, Standard 50W i 100W.

Zalecany nośnik tuszu

Poduszka specjalna do automatu samotuszującego COLOP lub poduszka serii Micro blanco, Macro blanco, Mark II oraz R95 i R125 do stempli ręcznych.

Rozcieńczalnik

Rozcieńczalnik 405 Coloris dla 8080 P

Rozcieńczalnik 415 Coloris dla 8081 PW razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt pod adresem mailowym: pieczatki@uvopex.pl