Tusz do tkanin Berolin Ariston - pojemność 1KG

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Coloris
  • Waga: 1.22 kg
  • Dostępność: Jest  (0 szt.)
    Czas realizacji: maksymalnie 4 tygodnie w zależności od koloru i ilości
  • szt.
  • 498,00 zł
  • Szybkie płatności Blik.

Tusz do tkanin Berolin Ariston - pojemność 1KG

BEROLIN ARISTON P to tusz odporny na spieranie i działanie typowych rozpuszczalników używanych w pralniach chemicznych. Nie niszczy tkanin.

Ważna uwaga!

Przed znakowaniem należy wyprać tkaninę aby usunąć powierzchnię ochronną materiału.
Chcąc uzyskać trwałe znakowanie, stemplowanie należy wykonać dopiero po pierwszym praniu.

Właściwości

Tusz na bazie alkoholu, bardzo ekonomiczny, zapewniający trwałe i intensywne odbicie. Znakowaną tkaninę można prać już po 4-5 godzinach od znakowania. Tusz odporny do temperatury 90°C.

Kolor: czarny, czerwony, zielony, niebieski, biały

Zastosowanie

Przeznaczony do znakowania wszystkich naturalnych tkanin tj. bawełna, jedwab, len czy wełna a także sztucznego jedwabiu.
Tkaniny syntetyczne tj. nylon, perlon, elastyny i poliakryle nie są odpowiednie do oznaczania tuszem BEROLIN ARISTON P, ponieważ na ogół ich włókna mają zamkniętą powierzchnię zapobiegającą absorbowaniu tuszu. W niektórych przypadkach jednak jest to możliwe, dlatego warto wykonać wcześniejsze testy na konkretnej tkaninie.

Prawidłowe użytkowanie

Przed rozpoczęciem pracy należy nasączyć poduszkę. W tym celu nakładamy równomiernie odpowiednią ilość tuszu (wg tabeli nr 1 - zawierającej polecaną ilość tuszy do konkretnej poduszki) i rozprowadzamy ją po powierzchni. Po wchłonięciu tuszu poduszka gotowa jest do użycia.

Po zakończeniu stemplowania należy wyciągnąć poduszkę z automatu i zamknąć pokrywkę odcinając dopływ powietrza. W przypadku wyschnięcia tuszu na powierzchni poduszki należy użyć nowej. 

Czas schnięcia

~ 20-60s (najlepszą odporność uzyskuje po 12 godzinach od aplikacji)

Wartość pH

~ 6 ± 1 (20°C)

Lepkość

Niska do średniej, ~ 20-60s (wg 4mm kubka Forda)

Rodzaj płytki tekstowej

Odpowiedni dla płytek wykonanych z gumy do grawerowania laserem marki Readyforlaser w wersji Eco Line, Bezzapachowej, Standard 50W i 100W oraz dla stempli metalowych

Zalecany nośnik tuszu

Poduszka specjalna do automatu samotuszującego COLOP lub poduszka serii Micro blanco, Macro blanco, Mark II blanco oraz R95 i R125 do stempli ręcznych.

Rozcieńczalnik

Rozcieńczalnik  465 Coloris

pojemność: 1kg

 

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt pod adresem mailowym: pieczatki@uvopex.pl